Kedvezmény:
Váltson jegyet a Filharmónia Magyarország nagykanizsai Fortissimo bérlet hangversenyeire, tartsa meg jegyét és tegyen szert akár 20-40%-os kedvezményre az évadban!
Az első jegyet teljes áron tudja megvenni, azonban ha bemutatja a sorozat korábbi jegyeit, a következő hangversenyre mindig újabb 10 % kedvezményt kap a jegy árából.
Példa:
Diákok és nyugdíjasok számára 10% kedvezményt biztosítunk.
A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország bármely pontján az általunk szervezett és értékesített felnőtt hangversenyekre − bérletük felmutatásával − 20% kedvezménnyel válthatnak jegyet! A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető, koncertenként.
Az egyes kedvezmények nem vonhatók össze!
Jegyek válthatók a Hevesi Sándor Művelődési Központ információs szolgálatában (Nagykanizsa, Széchenyi tér 5–9.; +36 93 311 468), valamint online a www.jegymester.hu oldalon.
A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, melynek függvényében a jegyár is változhat.
A helyreszóló bérlethosszabbítás 2025. július 11-ig tart, új bérlet 2025. november 11-ig, az első hangversenyig váltható.
Régi és új bérleteseink számára elővásárlási nyereményjátékot hirdetünk. Azok között, akik július 11-ig megvásárolják vagy megújítják bérletüket és annak fotóját július 16-ig elküldik az online@filharmonia.hu email címre, azok között 30 darab Filharmónia könyvet sorsolunk ki.
Bérletek válthatók a Hevesi Sándor Művelődési Központ jegypénztárában, valamint online a www.jegymester.hu oldalon.
A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország bármely pontján az általunk szervezett felnőtthangversenyekre − bérletük felmutatásával − 20% kedvezménnyel válthatnak jegyet! A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető, koncertenként. Az egyes kedvezmények nem vonhatók össze!
A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, ennek függvényében a jegyár is változhat.
Beethoven az osztás-szorzás fogalmát haláláig nem ismerhette meg, már 11 éves korában ott kellett hagynia az iskolát. Az alapműveltségének hiánya az arisztokratákkal való társalgását megnehezítette, egy idő után már nem is figyelt rájuk, később már meg se hallotta őket.
Jeges vízbe mártotta fejét komponálás előtt, és visszahúzódó természetéből adódóan tanítani sem szeretett. Kivéve, ha a hölgy csinos volt vagy kiemelkedően tehetséges tanítvány volt.
Schubertet, a Beethoven-örököst sokáig érinthetetlen szűzies porcelán figuraként ábrázolta a sajtó. De a „bulvár” megjelenésével alakja mögött felsejlett a fájdalom és a gyönyör. Talán a különös szokásoknak és az elfojtott érzelmeknek köszönhető az Esz-dúr szeptett és az F-dúr oktett sikere.
Beethoven: Esz-dúr szeptett, Op. 20.
Schubert: C-dúr Vonósötös, Op. 163.