Jegyár kedvezmények:
Diákok és nyugdíjasok számára 10% kedvezményt biztosítunk.
A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország bármely pontján az általunk szervezett és értékesített felnőtt hangversenyekre - bérletük felmutatásával - 20% kedvezménnyel válthatnak jegyet.
A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető, koncertenként. Az egyes kedvezmények nem vonhatók össze.
Jegyek válthatók a Kölcsey Központ jegyirodájában (Debrecen, Hunyadi utca 1-3.; +36 52 518 400), a koncert előtt a helyszínen, illetve online a www.jegymester.hu oldalon.
Jegyek 2025. szeptember 2-tól válthatók.
Honlapunkon feliratkozhat hírlevelünkre, amelyben a Filharmónia Magyarország által szervezett klasszikus zenei programokról, az esetleges változásokról is tájékoztatjuk.
A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, melynek függvényében a jegyár is változhat!
Bérletek válthatók a Kölcsey Központ jegyirodájában
(Debrecen, Hunyadi utca 1-3.; +36 52 518 400), a koncert előtt a helyszínen, illetve online a www.jegymester.hu oldalon.
Tudta, hogy a zongora neve a nyelvújítás korából származik, és a zengő orgona rövidítéséből született? Nem véletlenül, hiszen az akkoriban elterjedő hangszerek egyik legfeltűnőbb tulajdonsága az volt, hogy egy pedál segítségével össze lehetett zúgatni, zengetni a hangokat, melyre az addigi billentyűs hangszerek nem voltak képesek. Persze az orgonának is volt zengése, de míg azt a templomok akusztikája adta, a zongora esetében maga a hangszer rendelkezett egy szabályozható zengéssel. De hogyan zeng a zongora a templomban? A két rokonhangszer ugyanis szinte sosem találkozott egymással azóta sem, és a zeneirodalomban sem jellemző, hogy együttesen alkalmazzanak zongorát és orgonát. Pedig a két hangszer rokonsága ellenére sok különbséggel is rendelkezik. Míg az orgona hangjai mindaddig szólnak, amíg egy billentyűt lenyomva tartunk, addig a zongora leütött hangjai elhalnak. Az orgona billentyűit bármilyen erősen nyomjuk, a hangerő nem változik, ellentétben a zongorával, ahol a hangszínt leginkább a billentéssel lehet formálni. A zongorán viszont nincs több billentyűsor és hangszínregiszter, míg az orgonán ezek bőséges tárháza áll rendelkezésre. Az orgonán a zengető pedál hiányában csak az éppen leütött hangok szólnak, viszont lábbal is lehet dallamot játszani, míg a zongorán a zengető pedállal egyszerre több hang szólhat, mint ahány ujja van a játékosnak. Mennyi változatosságot tesz lehetővé a két hangszer hasonlósága és különbsége! Itt az alkalom, hogy találkozzék a két külön-külön ismert rokon, és valami olyan köntösben mutassanak meg néhány fontos zeneművet, amilyenben igazán ritkán hallani! Szamosi Szabolcs és Balázs János pedig gondoskodni fog róla, hogy sem a programból, sem az előadásból ne hiányozzék az innováció!